Jak czyścić pędzle do makijażu?

0
898

Zapewne jak każda kobieta tak samo i Ty posiadasz kilka różnych pędzli, z których korzystasz podczas wykonywania makijażu. Zastanów się teraz kiedy ostatnio je czyściłaś. To było tak dawno, że nie pamiętasz? Pędzle należy myć regularnie! Dlaczego? O tym opowiemy już za chwilę, niżej znajdziesz także kilka praktycznych porad, które ułatwią Ci czyszczenie pędzli do makijażu.

Dlaczego trzeba regularnie czyścić pędzle do makijażu?

Pędzle ułatwiają nam wykonanie codziennego makijaży, malując się z ich pomocą czujemy się nieco bardziej profesjonalnie a całość wykonanego makijaży wygląda bardzo estetycznie i schludnie. Niestety pędzle zbierają nie tylko nadmiar kosmetyków kolorowych ale również bakterie, sebum (łój), martwy naskórek, kurz oraz inne zanieczyszczenia, które później lądują na naszej cerze. Dlatego właśnie należy dbać o to by pędzle do makijażu były czyszczone regularnie, zwłaszcza pędzle do podkładu, różu i bronzera. Te najlepiej jest myć i dezynfekować po każdym użyciu.

Czy wiesz, że korzystanie z brudnych pędzli bardzo często przyczynia się do wywołania alergii skórnych oraz wyprysków? Nie ryzykuj pogorszeniem się stanu zdrowia swojej cery, zbierz wszystkie pędzle a następnie udaj się do łazienki i rozpocznij wielkie mycie!

Czyszczenie pędzli do makijażu „krok po kroku”

Jeżeli do tej pory jeszcze nie czyściłaś swoich pędzli do makijażu to skorzystanie z naszego krótkiego poradnika „krok po kroku” z pewnością ułatwi Ci wykonanie tego zadania. Zaczniemy oczywiście od produktu przy pomocy, którego dokładnie oczyścisz swoje pędzle. Najprostszym domowym sposobem na ich umycie jest użycie tradycyjnego szarego mydła, które jest zarazem skuteczne i delikatne. Usuwa wszystkie zanieczyszczenia przy czym nie wpływa na jakość włosia – zarówno tego naturalnego jak i syntetycznego.

Oprócz szarego mydła bardzo często stosuje się mieszankę wykonaną z mydła i oleju kokosowego, który dodatkowo zadba o to by włosie pędzla było mięciutkie.
Świetnym rozwiązaniem jest również zakup gotowych preparatów do czyszczenia pędzli, znajdziesz je w większości drogerii stacjonarnych oraz internetowych. Ich cena waha się w granicach 15-30 zł.

Dużym ułatwieniem w przypadku mycia pędzli będzie skorzystanie z pomocy specjalnej gumowej rękawicy pokrytej wypustkami, pocierając o nią pędzel, zdecydowanie szybciej i dokładniej pozbędziesz się brudu. Dodatkowo jeśli posiadasz całkiem sporą kolekcję pędzli to możesz zakupić profesjonalny stojak do suszenia pędzli. Pamiętaj, że pędzle należy suszyć włosiem do dołu, wówczas woda nie dostanie się do łączenia pomiędzy trzonkiem a włosiem.

Jak czyścić pędzle do makijażu?
Krok pierwszy – mycie pędzli

Zwilż pędzle a następnie zmocz je w przygotowanej miksturze bądź środku do czyszczenia pędzli. Teraz delikatnie pocieraj włosiem od swoją dłoń tak by stopniowo usunąć wszystkie zanieczyszczenia.

Krok drugi – dokładne płukanie

Kiedy już uznasz, że pędzel jest wystarczająco czysty, wypłucz go dokładnie z detergentów pod bieżącą (letnią) wodą.

Krok trzeci – suszenie pędzli

Pędzle możesz suszyć na specjalnym stojaku bądź po prostu na płaskiej powierzchni np. blacie biurka bądź stołu kuchennego, ważne jest by włosie wystawało poza krawędź – wtedy proces wysychania będzie znacznie szybszy. Jeśli nie chcesz by Twoje pędzle utraciły swój kształt to najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie zakup osłonek (elastycznych) siateczek na pędzle. Kupisz je w drogerii za ok. 10 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here