Co to jest makijaż permanentny?

0
990

Szukasz prostego sposobu aby zdecydowanie skrócić ilość czasu jaki codziennie rano przeznaczasz na wykonanie makijażu do pracy? Najprostszym sposobem będzie zrobienie sobie profesjonalnego makijażu permanentnego nie tylko brwi ale także oczu oraz ust, dzięki temu codzienny make-up ograniczy się jedynie do nałożenia lekkiego podkładu lub kremu CC. Więcej informacji na temat tego czym jest makijaż permanentny, ile kosztuje i jak długo utrzymuje się efekt, znajdziesz w dalszej części wpisu.

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny określany jest inaczej makijażem stałym. Jak zapewne wiesz cały proces jego nakładania przypomina robienie tatuażu, kosmetyczka przy pomocy specjalistycznego urządzenia wprowadza pod skórę mieszankę odpowiednich pigmentów, które podkreślają naturalny kształt brwi, oczu i ust. Celem makijażu permanentnego jest wydobycie i uwydatnienie naszego piękna ale nie tylko to także świetny sposób na ukrycie niedoskonałości takich jak np. nierówne brwi czy asymetria ust.

Zastanawiasz się dla kogo jest makijaż permanentny? Otóż dla każdej z nas, zarówno dla tych kobiet, które nie chcą spędzać kilu godzin przed lustrem jak i dla tych, które chcą poprawić swoje samopoczucie oraz zwiększyć pewność siebie poprzez ukrycie defektów kosmetycznych.

Co to jest makijaż permanentny?

Zalety i wady makijażu permanentnego

Przed wybraniem salonu kosmetycznego oraz podjęciem ostatecznej decyzji należy dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw, bowiem ta usługa ma swoje plusy ale ma także i minusy. Zaczniemy tradycyjnie od zalet, najważniejszą jest ta którą wymieniliśmy na samym początku – czyli oszczędność czasu, makijaż permanentny brwi, oczu oraz ust skróci poranną walkę z kosmetykami nawet o półgodziny. Kolejna zaleta to oszczędność kosmetyków kolorowych, od tej pory nie będziesz musiała martwić się o zakup nowej kredki do brwi.

Następny plus to trwałość takiego makijażu, dobrze wykonany utrzyma się w nienagannym stanie nawet do kilku lat. Co z wadami? Niestety ale nie brakuje również i ich, minusem wykonania makijażu permanentnego jest wysoka cena oraz bolesność. Jeżeli chodzi o cenę to wszystko oczywiście zależy od salonu ale za podkreślenie brwi należy zapłacić zazwyczaj 1000-1500 zł a oczu i ust 800-1000 zł.

Zastanawiasz się czy to boli? Owszem, praktycznie każda kobieta, która zdecydowała się na ten rodzaj usługi narzekała na dużą bolesność zabiegu. Oprócz tego po tygodniu /dwóch od jego wykonania konieczna jest ponowna wizyta w gabinecie, której celem jest dokonanie tzw. ostatecznych poprawek.

Wybierz odpowiedni gabinet kosmetyczny!

Jeżeli zależy Ci na tym by makijaż permanentny wyglądał dobrze i naturalnie pamiętaj by wybrać salon, który cechuje się dużym doświadczeniem oraz zaufaniem innych klientek. Nie kieruj się niską ceną czy atrakcyjną promocją, mniej na uwadze to, że pigment będzie widoczny przez najbliższych kilka lat. Skorzystaj z wyszukiwarki internetowej i dowiedz się gdzie w Twoim mieście znajduje się najlepszy specjalista wykonujący makijaż permanentny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here