Majówka z gwarancją pogody

0
978

Planując wyjazd na długi weekend majowy najczęściej zastanawiamy się czy pogoda nie spłata nam jakiegoś psikusa, zwłaszcza jak wówczas gdy planujemy wyjazd w obrębie naszego kraju.

Wybierając miejsce wypoczynku na kilka majowych dni, warto zastanowić się wcześniej i zaplanować atrakcje, które będziemy zwiedzać wraz z cała rodziną, a przede wszystkim zadbać o taki punkt naszej wycieczki, który pozwoli cieszyć się wspólnie spędzonym czasem z gwarancją udanej pogody.

Czy jest to możliwe ? Śmiemy twierdzić: tak !

Niezwykłe miejsce dla całej rodziny

Blisko Krakowa, ok. 40 km w kierunku Rzeszowa, znajduje się niezwykłe miejsce, pomnik historii, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, w którym bez względu na pogodę, porę roku i wiek odnajdziemy mnóstwo atrakcji i odkryjemy wiele tajemnic.

Najstarsza w Polsce kopalnia soli kamiennej – Kopalnia Soli Bochnia, skrywa w swych podziemiach wiele ciekawostek, atrakcji. Z jej powstaniem i rozwojem wiążą się fascynujące podania i legendy, oraz fakty historyczne obejmujące blisko 800 lat istnienia tego miejsca.

Atrakcje w podziemiach

Po zakończeniu eksploatacji złóż soli, bocheńska kopalnia udostępniła do zwiedzania najpiękniejsze, najbardziej wartościowe pod względem historycznym i przyrodniczym wyrobiska, które tworzą trasę turystyczną. Dziś mamy do wybory aż trzy trasy o zróżnicowanym stopniu trudności oraz odmiennej tematyce.

Niezwykłe miejsce dla całej rodziny

Dla rodzin z dziećmi i dorastającej młodzieży idealne będą:

Trasa turystyczna z ekspozycją multimedialną – prezentująca najpiękniejsze, zabytkowe wnętrza bocheńskiej kopalni. Zwiedzając kopalnię tym szlakiem poznajemy historię wydobycia soli, jej osobliwości i trud pracy górników przez pryzmat historii Polski. Zainstalowane wzdłuż trasy ekspozycje multimedialne znakomicie przywołują obraz kopalni sprzed wieków. Obraz jest na tyle sugestywny, że na tych kilka godzin spędzonych w podziemnych korytarzach, stajemy się nie tylko świadkami historii ale jej prawdziwymi uczestnikami. (Trasa bez ograniczeń wiekowych);

Trasa przyrodnicza zadowoli rodziców ze starszymi dziećmi, ponieważ łączy wiedzę z zakresu przyrody, geologii, oraz, zwiększoną aktywność fizyczną. Trasa obejmuje również podziemną przeprawę łodzią. (Trasa dostępna dla dzieci od 7 roku życia);

Najtrudniejsza z tras, trasa historyczna nazwana została Wyprawą w Stare Góry, co dosłownie oznacza wejście w najstarszy, najbardziej surowy obszar kopalni. Ta część wyrobisk pozbawiona jest elektryczności, uczestnicy wycieczki wyposażani są w sprzęt górniczy, otrzymują ubranie ochronne i dopiero po takim przygotowaniu, mogą zmierzyć się z wyzwaniem jakim jest przejście tej trasy (trasa dla dzieci od 16 roku życia).

Całkowicie odmienną propozycją jest możliwość spędzenia nocy w solnych podziemiach.

To oferta łącząca zwiedzanie kopalni, pobyt w największej z podziemnych komór – komorze Ważyn, oraz nocleg w kopalni 250 m pod ziemią. Podczas pobytu, goście nie tylko nocują w kopalni korzystając z unikalnego mikroklimatu ale również zwiedzają trasę turystyczną z Podziemną Ekspozycją Multimedialną i korzystają z podziemnych atrakcji jak boisko sportowe, zjeżdżalnia czy mini plac zabaw. Pobyty nocne organizowane są zarówno dla grup zorganizowanych, jak i dla osób indywidualnych. O terminach pobytów nocnych kopalnia informuje na swojej stronie internetowej, informacje udzielane są również telefonicznie w Biurze Obsługi Klienta.

Wycieczka inna niż wszystkie.

Zjazd prawdziwą windą górniczą, przejazd podziemną kolejką, przeprawa łodzią – brzmi jak przygoda z filmu ? Ale właśnie takie atrakcje czekają na dzieci i dorosłych podczas pobytu w kopalni. Kto jeszcze będzie miał siłę musi koniecznie zmierzyć się ze 140 m zjeżdżalnią łączącą dwa poziomy kopalni. 250 m pod ziemią czekają jeszcze: boisko sportowe, mini plac zabaw i podziemna restauracja, a wszystko to w największej udostępnionej turystom komorze , komorze Ważyn.

Wycieczka inna niż wszystkie

Zdrowy prezent z wnętrza ziemi

Chociaż tego nie widać, zjeżdżając do kopalni, otrzymujemy od niej niezwykły prezent. Oddychając powietrzem znajdującym się w podziemnych wyrobiskach, korzystamy z właściwości unikalnego mikroklimatu. Powietrze w bocheńskiej kopalni jest kilkakrotnie czystsze niż na powierzchni. Przechodząc przez podziemne korytarze , powietrze pod wpływem wilgoci podlega procesom ługowania, dzięki czemu nasyca się wieloma cennymi mikroelementami.

Szczęśliwe dzieci …to zmęczone dzieci.

Nic tak nie uszczęśliwia naszych dzieci jak czas spędzony wspólnie z rodziną, szczególnie wtedy gdy cała uwagę możemy skupić na naszych pociechach. Kopalnia dostarcza dzieciom wielu bodźców wpływających na ich procesy poznawcze, wzbudzanie wyobraźni, ale również pobudzających ich aktywność fizyczną. Trzy godziny aktywnie spędzone w podziemiach kopalni zapadają w pamięć najmłodszym uczestnikom wycieczek, którzy chętnie porównują to miejsce do gier komputerowych, światów znanych z popularnych książek i filmów.

Jak się przygotować ?

Wybierając się do bocheńskiej kopalni należy pamiętać o wygodnym, pełnym obuwiu i wierzchnim okryciu. Przez cały rok panuje tutaj przyjemna wiosenna temperatura ok. 16 st.C

Zwiedzanie kopalni odbywa się pod czujnym okiem przewodnika, a nad bezpieczeństwem wszystkich osób przebywających w podziemiach, czuwa zespół doświadczonych pracowników.

Kopalnia Soli Bochnia sp. z o.o.

Ul. Campi 15, 32-700 Bochnia

Tel. 14 6926752, 14 6926754

Szczegóły oferty: https://bit.ly/2ATZU5G

Bilety on – line: https://bit.ly/2D3xIPk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here