Melisa lekarska

0
1238

Od lat z powodzeniem korzysta z niej i kosmetyka, i medycyna. Melisa lekarska może mieć wszechstronne zastosowanie, a ze względu na swą moc cieszy się dużą popularnością. Jej lecznicze właściwości dobrze znane były już w czasach starożytnych. Wiadomo, że po melisę chętnie sięgali i Rzymianie, i Grecy.

Jak zbierać melisę?

Aby móc skorzystać z jej niezwykłych właściwości, należy zbierać całe rośliny lub same jej liście – najlepiej tuż przed okresem kwitnienia.

Zastosowanie

Medycyna ceni tę roślinę głównie jako skuteczny lek na walkę z bólem głowy. Jest też melisa lekarska świetnym lekiem uspokajającym, a osoby znerwicowane z pewnością powinny z niej korzystać. Herbatka z melisy może pomóc jednocześnie tym, którzy mają problemy z zasypianiem.
Lecznicze właściwości melisy są znane dość dobrze. Jak jednak korzysta z niej kosmetyka? Melisa jako kosmetyk świetnie sprawdza się jako składnik ziołowych mieszanek tworzonych jako dodatki do kąpieli. Taka kąpiel świetnie tonizuje, pozwala się również skuteczniej zrelaksować. Melisę można też spotkać w wielu kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji włosów, skuteczność wykazuje też jako dodatek do kosmetyków mających łagodzić problemy związane z przetłuszczającą się cerą.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSiemię lniane
Następny artykułGluten

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here