Jak wyleczyć katar u dziecka? Wypróbuj spray na katar

0
891

Niekorzystne warunki pogodowe i wahania temperatur to czynniki sprzyjające rozwojowi kataru. Dolegliwość ta bywa męcząca nie tylko dla dorosłych, lecz także dla dzieci. Maluchy mogą mieć problemy z jedzeniem czy ze snem, mogą stracić dobre samopoczucie i chęć do jakiejkolwiek aktywności. Co robić, aby pozbyć się kataru u dziecka? Zastosować spray na katar!

Jak powstaje katar?

Warto zacząć od początku i skupić się na tym, czym tak naprawdę jest katar. W skrócie – jest to niegroźna infekcja wirusowa. W trakcie jej postępowania naczynia krwionośne w śluzówce ulegają rozszczelnieniu, przepuszczając tym samym wydzielinę utrudniającą swobodne oddychanie. Ze względu na fakt, iż kanaliki oddechowe dzieci mają zdecydowanie mniejszą średnicę niż w przypadku dorosłych, katar u dzieci może być o wiele bardziej uciążliwy i trudny do usunięcia.

Czy lekarz to konieczność?

Pierwsze symptomy w postaci pociągania nosem nie są jeszcze powodem, aby od razu iść do lekarza. Warto spróbować pomóc dziecku na własną rękę: zadbać o właściwe nawilżenie powietrza w mieszkaniu, zwrócić uwagę na ułożenie dziecka podczas snu (w przypadku niemowlęcia jest to pozycja na brzuchu, w kontekście starszych dzieci mówi się o pozycji półsiedzącej). Jeśli jednak wstępne symptomy będą się nasilały, wtedy warto rozważyć konsultację ze specjalistą i zakupić odpowiednie leki, np. spray na katar dla dzieci.

Spray na katar dla dzieci – szybki i skuteczny

Odpowiedni spray na katar z pewnością pozwoli odetchnąć dziecku pełną piersią oraz zapewni spokojny sen. Farmaceuta, dokonując wywiadu na temat objawów, pomoże nam dobrać odpowiedni preparat. Dostępne leki dzielą się na te, które nawilżają przewody nosowe, a także te zmniejszające obrzęk śluzówki.

Najlepszy spray na katar dla dzieci to ten, który udrażnia drogi oddechowe, jednocześnie nawilżając przewody nosowe. Takie połączenie jest niezwykle pomocne w przypadku rozwijającego się przeziębienia. Przykładem takiego produktu jest Apicold® spray do nosa – roztwór izotoniczny przeznaczony dla dzieci powyżej 4. roku życia do stosowania podczas kataru w celu nawilżania i oczyszczania śluzówki. Jednocześnie produkt działa bakteriobójczo ze względu na zawarty w nim propolis.

Spray na katar alergiczny

Niektórzy mylą katar, który jest wynikiem przeziębienia, z katarem alergicznym. Dla wprawnego oka różnice będą jednak zauważalne. W przypadku kataru alergicznego przyczyna jest zupełnie inna. Mogą go wywoływać takie alergeny jak kurz, pyłki roślin czy sierść. Ponadto charakterystycznymi objawami alergii wraz z katarem są kichanie oraz świąd. Rzadko kiedy mamy do czynienia z gorączką czy bólem gardła – tak jak ma to miejsce podczas przeziębienia.

Apicold® Propo spray do nosa to preparat, który może być stosowany także w przypadku kataru alergicznego. Dzięki naturalnym składnikom aktywnym nawilża śluzówkę i radzi sobie z każdym rodzajem kataru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here