Poczuj smak prawdziwej kawy

0
1451

Niemal w każdym domu jest jakiś miłośnik kawy. Kochamy aromat parzonych i mielonych ziaren, chętnie sięgamy nawet po specjalne aromaty, dzięki którym w mieszkaniu czuć charakterystyczny słodko-gorzki zapach.

Niestety, nie każdy jeszcze wie, jak powinna pachnieć i smakować kawa dobrej jakości, która nie jest zwietrzała. Większość produktów niskiej klasy, które oferowane są w najpopularniejszy marketach, niestety nie nadaje się do parzenia wyśmienitego czarnego espresso. Warto w takich sytuacjach sięgnąć do takich sklepów jak https://zielonytarg.pl, gdzie znajdziecie starannie wyselekcjonowane produkty od najlepszych producentów.

Jeśli jednak nie wiecie, jaka kawa będzie dla nas najlepsza i chcecie spróbować różnych wariantów, zapraszamy serdecznie do dalszej części materiałów. Spróbujemy przedstawić Wam wszystkie niezbędne informacje na temat różnych rodzajów kaw, by każdy zakup był przemyślany.

Kawy i ich aromaty, nuty oraz sposoby parzenia

Kawy wyróżniamy o różnych aromatach. Dostępne są między innymi czekoladowe, słodkie, mocne, lekkie lub kwaśne. Podobnie sytuacja wygląda z herbatami i innymi produktami, które produkowane są na różnych kontynentach. Czasem wystarczy nieco inny klimat, by efekt był zaskakujący i nawet ta sama odmiana smakowała zupełnie inaczej.

Warto na początek sięgnąć po zestawy prezentowe, które zazwyczaj składają się z niewielkich opakowań różnych produktów. W ten sposób możecie spróbować kilku różnych wariantów i sami wybierzecie swój ulubiony smak. Oczywiście eksperymentowanie nie zawsze musi się udać, lecz będziecie na pewno świadomymi kawoszami, którzy wiedzą, czego mają szukać w przyszłości – to bardzo ważne, nawet w przypadku zwykłych odwiedzin w kawiarni.

Jaką metodę i kawę wybrać na początek?

Nie warto od razu rzucać się na głęboką wodę i eksperymentować, ponieważ efekt nie tylko może być rozczarowujący, ale także zniechęci Was do dalszego szukania swojego ulubionego smaku. Postawcie na sprawdzone i proste sposoby, np. wykorzystując popularnych French Press.

Na czym to polega? French Press to popularny dzbanek z tłokiem, który kosztuje zaledwie kilkanaście złotych w większych i małych sklepach z asortymentem domowym. Wystarczy wsypać do niego odpowiednią ilość kawy, zalać gorącą wodą, zostawić na 5 minut do zaparzenia, przemieszać kawę, by opadła na dno i odstawić na kolejne 5 minut. Po tym czasie zbieracie piankę z góry łyżką i wyrzucacie ją do zlewu. Pozostaje już zakryć napar tłokiem i nacisnąć go wolnym, aczkolwiek płynnym ruchem do końca. Na końcu wlewacie kawę do ulubionego kubka i wykorzystujecie ulubione dodatki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here