Uroczy taras lub balkon, dzięki pięknej wykładzinie

0
622

Czasami domowe tarasy lub balkony służą niestety jako składowisko niepotrzebnych rzeczy, zapasowa skrytka. Ten dodatkowy „kawałek podłogi” może przecież być mądrze wykorzystany i funkcjonalny.

Jaka wykładzina na balkon lub taras?

Tara i balkon to jakby przedłużenie pokoju lub pokój na lato. Warto wiec zadbać o każdy detal tego miejsca. Nawet niewielki gabarytowo kącik może stać się oazą spokoju i miejscem do spotkań z przyjaciółmi. Ponieważ podłoga w takim, często odkrytym miejscu, narażona jest na różne warunki atmosferyczne – podłoga musi być odpowiednio zabezpieczona. Wykładzina na taras i wykładzina na taras mogą być pokryte wykładziną pcv, która do złudzenia przypomina trawę. Odpowiednio skomponowana z donicami i roślinami może z powodzeniem zastąpić żywą murawę. Obecnie na rynku oferuje się szeroki wybór takich wykładzin i na pewno zwolennicy takiego rodzaju wykładziny na balkon i taras znajdą coś dla siebie. Innym rozwiązaniem są wykładziny imitujące podłogi z drewna. Jeśli chcemy, aby wykładzina na balkon powodowała wrażenie przedłużenia powierzchni salon, na pewno znajdzie się podobną do paneli. Wykładziny zewnętrzne na balkon potrafią idealnie imitować kamień, czy płytki.

O czym pamiętać, wybierając wykładziny zewnętrzne na balkon?

Wybór właściwej wykładziny zewnętrznej zależny jest od ochrony na warunki atmosferyczne. Balkony i tarasy osłonięte daszkiem nie są tak narażane na nadmiar wilgoci , jak te odkryte. Specjalnie impregnowane wykładziny są przystosowane do opadów, dużej wilgoci i mrozu. Mają też system odprowadzania nadmiaru wody, co zapobiega pojawieniu się pleśni i zgnicia wykładziny. Jednak w miejscach, gdzie nadmiar wody i śniegu jest w okresach jesiennych i zimowych naprawdę duży, warto rozważyć kupno paneli i wykładzin do szybkiego demontażu. Taką podłogę można błyskawicznie założyć wiosną, a rozebrać jesienią.

Każdy rodzaj zagospodarowania balkonu i tarasu i wybranie najwłaściwszej wykładziny- ma sens. Takie dodatkowe miejsce, pokój na lato będzie sprzyjał rodzinnym spotkaniom, a rankiem posłuży jako miejsce na wypicie przed pracą pysznej porannej kawy. Wyjście na taras czy balkon w kapciach lub na boso, dzięki dobrej wykładzinie, na pewno da poczuć się komfortowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here