Twoja łazienka w końcu będzie lśnić czystością

0
1359

Każdy nasz dzień praktycznie zaczyna się i kończy w łazience. Ogromne znaczenie ma zatem jej czystość, która powinna być bezwzględna. Jednak jak osiągnąć taki poziom perfekcjonizmu w jej sprzątaniu?

Poranne i wieczorne czynności higieniczne, a w międzyczasie jeszcze kilka czy nawet kilkanaście innych wizyt sprawia, że łazienka jest pomieszczeniem bardzo nam potrzebnym. Musi być funkcjonalnie urządzona i oczywiście czysta.

Grunt to systematyczność w sprzątaniu

Kilkuosobowa rodzina codziennie korzystająca z łazienki to nie lada wyzwanie dla każdego, kto próbuje przywrócić w niej ład i porządek. Na sukces w sprzątaniu łazienki wpływa z pewnością systematyczność. Dzięki niej prysznic, wanna, umywalka, toaleta i meble nie „zarosną” brudem na tyle, że nie będziesz ich w stanie doczyścić.

Czyste płytki, lśniące fugi

Chyba nikt nie lubi czyszczenia płytek. Zacieki z mydła, wody, plamy, zabrudzenia – jak się tego skutecznie pozbyć? Najlepiej preparatami, które są przeznaczone do czyszczenia tego rodzaju powierzchni. Połysk na nich osiągniesz za pomocą octu, który może się również przydać w walce z tłustymi osadami i pleśnią. Sprawdzi się także soda oczyszczona, która wypiera kamień oraz inne zabrudzenia. W zależności od stopnia zanieczyszczenia można ją pozostawić na trochę jakiś czas na płytkach, a później je przetrzeć mokrą szmatką. Aby płytki nie brudziły się zbyt szybko, wystarczy nałożyć na nie trochę wosku do karoserii samochodowych.

Jak natomiast uzyskać lśniące fugi? Jeśli nie pomogą przeznaczone do nich preparaty, to pożądany efekt uzyskasz też, stosując proszek do pieczenia (zostawia się go na fudze na 30 minut), sodę oczyszczoną z octem lub ocet z wodą.

Czysta wanna, koniec ze smugami na kabinie prysznicowej

Doszorowanie wanny czy kabiny prysznicowej z zabrudzeń i mydlanego osadu czasami doprowadza Cię do białej gorączki? Jeśli środki czyszczące znanych marek nie sprawdzają się, zawsze możesz sięgnąć po domowe sposoby. Wannę doczyścisz np. za pomocą sody oczyszczonej z solą, a następnie stosując ciepłą wodę zmieszaną z octem winnym. Wszystkie te produkty z pewnością znajdziesz w domowych zapasach.

Aby uniknąć tworzenia się smug na kabinie prysznicowej, warto do wody, którą będziesz ją myć, dodać trochę gliceryny. Będzie ona tworzyła warstwę ochronną.

Porządek w szafkach

Może nie trzeba ich sprzątać raz na tydzień, ale raz na miesiąc z pewnością warto do nich zajrzeć. Wbrew pozorom nawet za zamkniętymi drzwiczkami gromadzi się kurz i inne zabrudzenia. W połączeniu z wilgocią panującą w łazience powstaje niezbyt przyjemny wizualnie efekt.

Szklane powierzchnie i ubikacja

Szkło najlepiej doczyścić ciepłą wodą i octem winnym. Okna, lustra i przeszklone drzwiczki będą lśniły jak nowe.

Do uporczywych zabrudzeń wewnątrz sedesu przyda się pasta z sody oczyszczonej. Z kamieniem poradzi sobie z kolei ocet, który jednocześnie będzie miał antybakteryjne działanie.

Podłoga

Na koniec została podłoga. Ta niestety jest codziennie narażona na wielokrotne zachlapanie wodą, wypadające włosy, odpryski paznokci czy resztki kosmetyków. Zanim ją wyczyścisz, najpierw warto dobrze ją zamieść. Dopiero wtedy możesz zabrać się za sprzątanie na mokro. Przyda się wówczas płyn do podłogi lub domowa mikstura: ciepła woda, szklanka mydła arabskiego i szczypta sody oczyszczonej.

A może by tak ktoś pomógł?

Jeśli uznasz, że sprzątanie lepiej wykona ktoś, to świadczy tego typu usługi, to zawsze możesz pokusić się o zatrudnienie pomocy domowej. Sprzątanie w Warszawie czy w innym mieście oferuje wiele osób, a najszybciej znaleźć je przez serwisy ogłoszeniowe. Wtedy mamy pewność, że trafiliśmy do dobrego źródła i na sprawdzone osoby. A problem czystej łazienki zostanie szybko rozwiązany!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here