Dopracowane wnętrze – listwy wykończeniowe do płytek metalowe

0
1306

Remont domu czy mieszkania nie może opierać się wyłącznie na wyborze ładnego koloru ścian czy wytrzymałego materiału na podłogę. Nawet jeśli wybraliśmy produkty w najlepszej jakości, nie zapominajmy o drobnych szczegółach, które mogą pełnić zarówno funkcję estetyczną, jak i zabezpieczającą. Tak właśnie jest z listwami wykończeniowymi do płytek – szybko zauważymy, że okazują się niezbędne, jeśli w łazience czy kuchni postawiliśmy na glazurę.

Metalowe listwy wykończeniowe do płytek – po co się je stosuje?

Płytki ceramiczne, zwłaszcza wybrane z rozwagą, stanowią doskonały materiał zarówno na posadzkę, jak i na ścianę. Ze względu na swoją wodoodporność, chętnie stosujemy je w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności. Mamy wówczas gwarancję, że starannie zaprojektowane wnętrze przez długie lata zachowa ładny, schludny wygląd.

Listwy do glazury to jednak coś, bez czego nie możemy się w żadnym wypadku obejść. Listwa wykończeniowa do płytek, bez względu na miejsce montażu, ma przede wszystkim za zadanie chronić delikatne brzegi płytek przed zniszczeniem. Dotyczy to szczególnie tak narażonych na uszkodzenia powierzchni jak narożniki ścian czy miejsca styku ściany z podłogą. Dobrze dopasowany profil wykończeniowy sprawi, że nie będziemy się musieli obawiać o jakiekolwiek ubytki. Wykorzystany w formie listwy progowej nie tylko doskonale połączy dwa różne rodzaje posadzek, ale także zlikwiduje ewentualny uskok pomiędzy nimi, który może okazać się niebezpieczny dla osób zamieszkujących dom, szczególnie małych dzieci.

Dodatkowo nie da się ukryć, że listwy do płytek pełnią funkcję dekoracyjną. Sprawiają, że pomieszczenie jest dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.

Profile do płytek. Jakie wybrać?

Jeśli interesują nas listwy wykończeniowe, to przede wszystkim warto się zastanowić, z czego powinny zostać zrobione. Do popularnych, a przede wszystkim szeroko dostępnych należą z pewnością modele plastikowe. Dzieje się tak za sprawą szerokiej gamy kolorów oraz niskiej ceny. Plastik jednak nie jest zbyt wytrzymałym materiałem. Narożniki do płytek wykonane w taki sposób mogą pękać, a na ich powierzchni szybko pojawią się bardzo nieestetyczne zarysowania.

Dużo lepszym wyborem będą listwy aluminiowe do płytek np. te dostępne na https://listwy.online/listwy-wykonczeniowe-do-plytek/. Aluminium jest lekkie, a przy tym niezwykle wytrzymałe. Profil wykończeniowy do płytek wykonany z tego metalu solidnie ochroni wszystkie wrażliwe krawędzie, jednocześnie świetnie dopasowując się do pomieszczenia, bez względu na aranżację. Ponadto aluminium jest odporne na korozję, zatem nie musimy się martwić, że po jakimś czasie pojawią się plamki z rdzy.

Równie dobrym rozwiązaniem są listwy wykończeniowe do glazury stal nierdzewna. Tutaj również mamy do czynienia z nowoczesnym, uniwersalnym wyglądem, który może stać się modnym dodatkiem w naszym wnętrzu. Przede wszystkim jednak stal jest trwała i odporna na uszkodzenia – nie zaszkodzą jej nawet duże obciążenia. Dzięki temu takie listwy dekoracyjne do płytek możemy wykorzystać nawet na pokrytych ceramiką schodach, które są często użytkowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here