Jak jeść mniej?

0
1094

Zdarza Ci się czasami zjeść dużo za dużo? Masz niepohamowany apetyt, który utrudnia Ci walkę o szczupłą sylwetkę? Rozważasz przejście na restrykcyjną i drastyczną dietę niskokaloryczną? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję zapoznaj się z naszymi radami oraz wskazówkami znajdującymi się poniżej. Oprócz dużych pokładów silnej woli należy wprowadzić w życie kilka zdrowych nawyków, które w naturalny sposób zmniejszą apetyt co z kolei przełoży się na Twoją figurę. Zainteresowana?

Proste sposoby na to by jeść mniej

1. Jedz pięć posiłków dziennie!

Zaczniemy od zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych, osoby mające problem z nadmiernym łaknieniem zazwyczaj jadają nieregularne posiłki w dowolnych godzinach. To najgorsze co możesz robić dla swojego zdrowia i sylwetki. Takie postępowanie negatywnie wpływa na procesy przemiany materii oraz apetyt, wówczas bardzo często jemy znacznie więcej niż tego potrzebujemy.

Jeżeli chcesz jeść mnie musisz nauczyć się zdrowo odżywiać, na składnikach diety skupimy się później, teraz natomiast pokrótce wytłumaczymy Ci jak powinien wyglądać Twój dzień pod względem jadłospisu.
Specjaliści do spraw żywienia zalecają by spożywać co najmniej 5-6 posiłków dziennie o stałych porach, ważne jest by porcje były niewielkie a spożywana wartość kaloryczna rozkładała się właściwie pomiędzy poszczególnymi posiłkami.
Śniadanie należy spożywać do dwóch godzin po przebudzeniu, natomiast ostatni posiłek – kolację na 2-3 godziny przed snem.

2. Wymień talerze na mniejsze!

To jeden z najprostszych a zarazem najskuteczniejszych sposobów na zmniejszenie spożywanych porcji pożywienia. Na mały talerz z pewnością nie nałożysz tyle warzyw i mięsa co na talerz o znacznie większych rozmiarach. Podobnie jest także ze szklankami, miseczkami oraz łyżkami…
Dietetycy oraz psycholodzy zachęcają do tego by zaopatrzyć się w naczynia w kolorze niebieskim. Dlaczego? Podobno barwa ta wpływać ma na zahamowanie nadmiernego apetytu, jednak ile jest w tym prawdy, dowiesz się kiedy sama spróbujesz. Są tacy, którzy bardzo chwalą sobie tę metodę a są i tacy, którzy nie zauważyli żadnej różnicy.

Jak jeść mniej?
3. Jedz powoli!

Spożywając posiłek w pośpiechu z pewnością zjesz znacznie więcej niż Twój organizm potrzebuje. Delektuj się każdym kęsem – jedz powoli i bez pośpiechu a bez problemu uda Ci się przechytrzyć głód. Nawet jeżeli jesteś zapracowana postaraj się wygospodarować co najmniej 20 minut na każdy posiłek.

4. Słodycze lekiem na stres?

W stresujących chwilach najczęściej sięgamy właśnie po słodycze i niezdrowe przekąski. Przypomnij sobie teraz ile razy zdarzyło Ci się zjeść całą tabliczkę czekolady na raz? Stres można zwalczać w inny sposób, nie koniecznie jedzeniem! Zapisz się na ćwiczenia relaksacyjne, spotkaj z przyjaciółką, wyjdź na spacer itp. Jeśli musisz kup sobie kilka zdrowych batoników i gorzką czekoladę, po które sięgniesz tylko w razie ostateczności. Zamiast słodyczy zajadaj się w owocach i warzywach, które dostarczą Ci witamin i minerałów a nie cukrów prostych.
Walcz ze swoimi słabymi stronami, w końcu cel już masz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here