Co może jeść 8-miesięczne dziecko?

0
1508

Maluchy rosną jak na drożdżach, nim się obejrzysz a noworodek oprócz pokarmu naturalnego domagać będzie się również innego pożywienia. Po ukończeniu ósmego miesiąca życia dziecka należy nieco bardziej urozmaicić jego dietę, to najlepszy czas by maluch zapoznał się ze smakami, zapachami oraz konsystencją. Chcesz wiedzieć jakie produkty spożywcze może zacząć jeść 8-miesięczne dziecko? Odpowiedź znajdziesz poniżej, dodatkowo podpowiemy Ci na jakie artykuły warto jest zwrócić szczególną uwagę.

Kiedy zmienić dietę dziecka?

Zgodnie z zaleceniami oraz opinią lekarzy specjalistów noworodki, które ukończyły już ósmy miesiąc życia mogą rozpocząć przygodę z zapoznawaniem się z innym jedzeniem nim mleko matki. Dzięki temu dzieci przyzwyczają się do nowych smaków co ułatwia ich późniejsze odstawienie od piersi. Pamiętaj, by pomimo wprowadzania nowych posiłków do jadłospisu swojego malca nadal regularnie karmić go pokarmem naturalnym, który jest dla dziecka źródłem wielu cennych witamin i minerałów.

Co może jeść 8-miesięczne dziecko?

Dieta 8-miesięcznego dziecka

Początki urozmaicania diety z pewnością nie będą należały do prostych ale spokojnie z tym trudnym wyzwaniem zmierzyć się muszą wszyscy rodzice. Niemowlak przyzwyczajony do naturalnego pokarmu na samym początku może marudzić i wykazywać niechęć do wszystkiego co zostanie mu podane. Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim nie należy się zniechęcać i poddawać, próbuj codziennie serwować mu nowe smaki, nawet te których dzień wcześniej nie wziął do ust, po woli małymi kroczkami dziecko zacznie się przekonywać do tego co mu podajesz.

Co zatem podawać dziecku? Zaczniemy od witamin czyli owoców. W tym okresie dziecko możesz zaznajomić ze smakiem bananów, kiwi, truskawek, malin, brzoskwiń, daktyli itp. Ważne jest by przed podaniem dokładnie umyć podawane owoce, zachęcamy również do tego by zaopatrywać się w sklepach ze zdrową żywnością. Ekologiczne owoce wolne są od pestycydów oraz innych związków chemicznych, które negatywnie mogłyby wpłynąć na prawidłowy rozwój młodego organizmu.
Oprócz owoców wskazane jest również podawanie produktów zbożowych, kaszkę manną czy jaglaną z dodatkiem syropu z malin pokochają nawet te najbardziej wybredne maluchy. To także świetny okres na spróbowanie pieczywa ze zbóż takich jak orkisz czy owies.
Nie zapominaj o przyprawach takich jak: koper włoski, majeranek, natka pietruszki oraz sezam!

Jeżeli chodzi o napoje to tutaj najlepiej sprawdzi się przegotowana woda, herbatka owocowa, napar z ziół, soki owocowe i warzywne dla najmłodszych.
Jednak nie tylko to co podajesz jest ważne, liczy się również sposób przygotowania i podania dziecku nowych smaków. Najodpowiedniejszą formą będą oczywiście papki, miękkie owoce możesz pokroić na malutkie kawałeczki. Aby zachęcić malca do próbowania nowości zadbaj o to by przygotowane posiłki były kolorowe, dzieci są ciekawe świata, potrafią już chwytać i dużą uwagę skupiają właśnie na barwach. Sprawdź a sama się przekonasz, maluch ze smakiem zje to co co skupi jego największą uwagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here