Czyszczenie urządzeń elektrycznych

0
871

Zanim przystąpisz do czyszczenia jakichkolwiek urządzeń zasilanych prądem, wyłącz je z gniazdka. Jeśli nie chcesz ich odłączyć od prądu, do czyszczenia używaj jedynie ledwo wilgotnych ściereczek, nigdy płynów czy sprayów.

Telefon

Tłuste ślady palców i brud z telefonu usuniesz denaturatem. Regularnie czyść głośnik i mikrofon słuchawki antybakteryjnymi ściereczkami czyszczącymi lub roztworem wody i octu naniesionym wilgotną ściereczką.

Telefon

Tłuste ślady palców i brud z telefonu usuniesz denaturatem. Regularnie czyść głośnik i mikrofon słuchawki antybakteryjnymi ściereczkami czyszczącymi lub roztworem wody i octu naniesionym wilgotną ściereczką.

Komputery

Regularnie czyść klawiaturę. Zdziwisz się, kiedy zobaczysz, jakie ilości kurzu i okruszków mogą się w niej zebrać. Odwróć klawiaturę do góry spodem i delikatnie wytrząśnij okruchy, a potem wyczyść przestrzenie pomiędzy klawiszami miękkim pędzlem malarskim. Ponownie wytrząśnij. Klawisze można wyczyścić z wierzchu alkoholem metylowym aplikowanym za pomocą ledwo wilgotnej szmatki, ale uważaj, żeby płyn nie dostał się do środka pomiędzy nimi. Możesz również kupić specjalny zestaw do czyszczenia klawiatury, w którego skład wchodzi zazwyczaj powietrze pod ciśnieniem, które usuwa kurz spomiędzy klawiszy.

Plastikowe części komputera wytrzyj wilgotną ściereczką, a kurz z wentylatora usuń ssawką szcze- linowa odkurzacza. Jeśli masz wolno stojącą stację roboczą, pamiętaj o jej regularnym odkurzaniu i nie dopuszczaj do nagromadzenia się kurzu w wysuwanych kieszeniach na płyty i wentylatorach.

Bezpieczeństwo podczas sprzątania

  • Zawsze używaj drabiny, żeby dosięgnąć trudno dostępnych miejsc. Nie stawaj na krześle ani stołku. Łatwo możesz spaść, usiłując sięgnąć zbyt daleko.
  • Jeśli masz dzieci, zawsze dokładnie zamykaj szafkę, w której trzymasz środki czystości, a najlepiej zamykaj ją na klucz.
  • Jeśli musisz wyjść z pokoju, który sprzątasz, na przykład po to, żeby otworzyć drzwi lub odebrać telefon, nie zostawiaj w nim dzieci sam na sam ze środkami czyszczącymi.
  • Nigdy nie przelewaj środków czystości do nieoznakowanych butelek.
  • Zawsze przestrzegaj instrukcji użycia znajdujących się na środkach czystości. Zmieszanie dwóch produktów może wywołać nieoczekiwaną, a nawet potencjalnie niebezpieczną reakcję. Zawsze spłucz jeden środek z czyszczonej powierzchni, nim zastosujesz następny.
  • Jeśli otworzysz w pokoju okna podczas sprzątania, pamiętaj, by je zamknąć, kiedy tylko skończysz, zwłaszcza jeśli masz dzieci lub zwierzęta.
  • Do pracy ze środkami czystości zawsze wkładaj gumowe rękawice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here