Czyszczenie drobnych sprzątów kuchennych

0
911

Podczas wszelkich prac domowych nie należy zapominać o czyszczeniu sprzętów AGD, takich jak tostery, miksery czy roboty kuchenne. Będą Ci służyły o wiele dłużej i prezentowały się efektownie, jeśli będziesz je regularnie czyścić.

Tostery

Co dwa tygodnie wytrząśnij z tostera okruchy i wytrzyj go z zewnątrz wilgotną ściereczką, żeby usunąć wszelkie ślady i plamy.

Opiekacz do kanapek

Bezpośrednio po przygotowaniu kanapek usuń resztki jedzenia z tostera – urządzenie wyczyścisz łatwiej gdy jest jeszcze ciepłe. Nie używaj szorstkich zmywaków do czyszczenia nieprzywierających powierzchni. Zewnętrzną stronę opiekacza wyczyść wilgotną ściereczką.

Miksery i blendery

Umyj misę lub pojemnik, końcówki i ostrza bezpośrednio po zakończeniu pracy. Dokładnie je osusz i złóż urządzenie. Usuń kurz oraz brud z zewnętrznej strony miksera wilgotną ściereczką.

Czajniki elektryczne

Podczas pracy czajniki rozgrzewają się a ciepło przyciąga kurz, wiec często wycieraj czajnik wilgotną ściereczką. Żeby usunąć kamień z czajnika, nalej do niego wodę z octem w proporcjach 1:1 w takiej ilości, żeby przykryć grzałkę. Zagotuj i zostaw na noc. Być może trzeba będzie powtórzyć czynność do skutku. Przed użyciem dokłanie wypłucz czajnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here