Biała kuchnia – kiedy tak, a kiedy nie?

0
1338

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne i powszechnie spotykane są białe kuchnie. Większość osób jest przekonana o tym, że biel jest nudna, ale czy na pewno tak jest? Czy białe wnętrze nie może posiadać swojego charakteru i wyrazu? Zastanówmy się zatem, kiedy biel będzie odpowiednia do naszego wnętrza i kiedy należy ją zastosować.

Skąd taki pomysł?

Kilka lat temu trafił do nas ze Skandynawii trend na białą kuchnię. Stał się dość popularny wśród miłośników prostoty, szyku i elegancji. Zastanówmy się:

Czy biel pasuje do każdego wnętrza?

Kuchnie w całkowitej bieli perfekcyjnie nadają się do małych i ciemnych wnętrz. Doskonale rozświetlą nasze pomieszczenie i sprawią, że optycznie będzie wydawało się o wiele większe niż jest w rzeczywistości. Białe meble spełnią swoją rolę również w przestronnych kuchniach. Dzięki białemu kolorowi nadadzą nieco lekkości, zachowując przy tym przytulność naszego domu. Możemy dać gwarancję, że taka prostota szybko się nie znudzi. Zawsze, bez ponoszenia większych kosztów jesteśmy w stanie dowolnie kuchnię przerobić. Niewielki element dekoracyjny przy nakryciu stołu, czy zmiana koloru jednej ściany zupełnie odmienią nasze pomieszczenie.

O czym warto pamiętać decydując się na białą kuchnię?

We wnętrzach, w których dominującym kolorem jest biel należy pamiętać, aby nie wszystko było w czystej jej odmianie. Warto zadbać o to, by biel poszczególnych elementów różnił się odcieniem. Dzięki temu nasze wnętrze nie stanie się nudne i od samego wejścia będzie widać, że ktoś dobrze przemyślał każdy szczegół. Dobrą radą jest to, by blat pasował do szafek kuchennych. Jego ciemniejszy odcień będzie sprawiał wrażenie, że jest po prostu brudny lub przyżółkły, a takiego efektu raczej chcemy uniknąć.

To, jak będzie wyglądało nasze wnętrze jest zdecydowanie sprawą indywidualną. Jednak warto zaznaczyć, że biała kuchnia nie wymaga zbyt dużych nakładów finansowych. To minimalizm, który jest tani, a przy tym naprawdę dobrze się prezentuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here