Jadalne zestawy prezentowe: tradycyjne przetwory i inne pyszności

0
727

Jednym z najchętniej wybieranych pomysłów na upominek są zestawy prezentowe. Tradycyjne wybory padają na komplety kosmetyków do pielęgnacji – na przykład produkty do kąpieli i nawilżania z jednej serii. Mężczyznom często kupuje się zestawy do golenia. Upominki w formie zestawu przybierają też czasem formę jadalną i pitną – zwykle jest to kosz deserowy z herbatami, kawą, czekoladą i innymi przysmakami. Zdarzają się też zestawy na specjalne okazje – jak wyprawka dla dziecka w postaci ręczników ułożonych w określony kształt lub box z niespodziankami na wieczór panieński. Jednak to nadal nie wyczerpuje możliwości, które dają gotowe komplety na prezent.

Zestawy prezentowe – tradycyjne smaki

Była już mowa o deserowych zestawach, czemu jednak nie postawić na komplet produktów przydatnych do użycia w trakcie gotowania? Taką niespodziankę doceni każda gospodyni domowa lub, jeśli to mężczyzna przygotowuje większość posiłków – gospodarz. Wszak to mężczyźni obejmują najwięcej stanowisk szefa kuchni w cenionych restauracjach. Przy wyborze prezentu warto kierować się indywidualnymi preferencjami. Decyzja o podarowaniu niebanalnych zestawów prezentowych – tradycyjnych, smacznych, zawierającej najwyższej jakości składniki – może być bardzo trafionym pomysłem. Produkty wchodzące w skład takich paczek są zwykle starannie wyselekcjonowane, tak aby stanowiły wyjątkowy, nawet luksusowy podarunek. Aromatyczne smaki, zapachy, wspaniałe przyprawy, a także akcesoria kuchenne, niezbędne do odbywania kulinarnych podróży, to świetny pomysł na zadowolenie podniebienia świętującej osoby.

Przykładowe pomysły do wykorzystania

Przykłady zestawów prezentowych tradycyjnych to ładnie przystrojone paczki, zawierające przysmaki od sprawdzonych producentów. Mogą to być prawdziwe, tłoczone na zimno soki w kilku smakach, tradycyjne kompoty, a nawet koncentraty warzywne służące do przygotowania pysznych zup. Zestaw Smaczna Zupa proponowany przez Manufakturę Wielkopolską zawiera trzy słoiczki  z naturalną zawartością. Pozwalają one na ugotowanie barszczu, zupy pomidorowej i ogórkowej. Pozbawione są sztucznych konserwantów i ulepszaczy smaków – takich jak glutaminian sodu. Producent oferuje produkty opierające się wyłącznie na warzywach z polskich upraw.

Ciekawą opcją, którą można wykorzystać np. na Dzień Matki lub Dzień Babci, są mieszane zestawy prezentowe tradycyjne, takiej jak warzywa w formie kiszonej, ćwikła lub inne dodatki do obiadu, naturalny miód oraz akcesoria. Połączenie jadalnych pyszności z funkcjonalnym nożykiem z drewna i otwieraczem do butelek to użyteczny i miły upominek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here