Jak się pozbyć zaskórników domowe sposoby

0
1266

Zaskórniki to naprawdę uciążliwa dolegliwość, która wpływa na kondycję naszej skóry. Samodzielne próby ich pozbycia się nierzadko przynoszą jeszcze gorsze efekty i wówczas nasza cera nie wygląda dobrze, a i problem zaskórników nie znika. Jak sobie z nimi poradzić domowymi sposobami, które są skuteczne? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/domowe-sposoby-na-zaskorniki/

Zaskórniki

To inaczej wągry, które oznaczają łój wymieszany wraz z zrogowaciałym naskórkiem. Blokuje on ujście porów skóry. Wągry mogą bardzo łatwo ulec nadkażeniom przez bakterie, a to powoduje powstawanie pryszczy.

Skóra, która wydziela sebum (łój) robi to automatycznie, jednakże i my możemy wpłynąć na to, by móc jej pomóc usunąć większość zaskórników oraz załagodzić objawy trądziku poprzez odpowiednią jej pielęgnację.

Wągry powstają w wyniku produkcji sebum przez gruczoły łojowe, następnie są one wydzielane przez pory skórne na powierzchnię skóry, a dalej formowane w cienką warstwę ochronną. O ilości produkowanego sebum decydują nasze hormony. Wągry powstają, gdy produkcja sebum zostanie zatkana martwymi komórkami naskórka, albo gdy nasze pory skórne są nieprawidłowej budowy.

Sebum w kontakcie z powietrzem zaczyna ciemnieć oraz wyglądać na naszej skórze, jak czarna kropka.

Jak się pozbyć wągrów?

Nie stosuj kosmetyków, które podrażniają skórę, a także zawierają alkohol i mydło, które może złuszczać skórę i zapychać pory martwymi komórkami naskórka. Nie stosuje również gęstych i natłuszczających kremów nawilżających.

Pamiętaj o regularnych złuszczaniu skóry przez stosowanie kremów oraz płynów z kwasem salicylowym, który pomoże ci pozbyć się martwych komórek, a także spenetruje pory oraz poprawi ich kształt i wydostanie sebum na powierzchnię skóry.

Do domowych sposobów należy olejek pichtowy, który możesz kupić w aptece. Do tego również warto zaopatrzyć się w naftę kosmetyczną, którą powinieneś wymieszać wraz z olejkiem. Tak przygotowany tonik posłuży ci do przecierania twarzy. Stosuj tonik regularnie, a z pewnością szybko zauważysz efekty!

Przeczytaj też: http://paperpassion.pl/jak-dbac-o-zaczerwieniona-twarz/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here