Typowe szafki szatniowe metalowe

0
767

Meble takie jak szafki szatniowe metalowe spotyka się także w obiektach sportowych w szatniach, bo tego typu budynki też muszą posiadać wiele mebli użytkowych, dzięki którym można wszystko zorganizować. Mowa tu dokładnie o tym, że każdy sportowiec musi mieć miejsce do przebrania się, choć taka szatnia nie daje prywatności i najczęściej przylega do pryszniców, bo po treningu lub po zmaganiach sportowych, które są opcją punktowaną sportowcy chcą się umyć.

Szafki stalowe szatniowe w kopalni

Stalowe szafki szatniowe to też dość istotne meble w przypadku kopalni, ale szafki te wraz z szatnią znajdują się w jednym z budynków na powierzchni, bo chodniki kopalniane zazwyczaj są dość wąskie. Widać to doskonale po kopalnianych kolejkach, które wyglądają tak jak jakiś model w skali. Te szafki szatniowe nie znajdują się też bezpośrednio przy chodnikach ze względu na znaczne zabrudzenie różnego rodzaju pyłami, które mogą wybuchnąć od pojedynczej iskry jeśli jest to pył węglowy

Stalowe szafki szatniowe w fabryce lokomotyw

W fabrykach produkujących lokomotywy stalowe szafki szatniowe też są normą, bo też i tam odzież ochronna jest niezbędną. Mowa tu dokładnie o tym, że roboty spawalnicze nie wykonają takiej lokomotywy samodzielnie, czyli potrzebny jest pracownik ze spawarką, a konkretniej jego zręczność i spostrzegawczość. Pracownik ten musi mieć też odpowiednią odzież ochronną niezbędną podczas spawania.

Istotnym jest też i to, że w tym ubraniu roboczym nie idzie do pracy, tylko zakłada je w szatni. Jednym słowem musi ubranie to wyciągnąć z własnej stalowej szafki szatnianej. Tacy pracownicy z doświadczeniem i umiejętnościami są cenieni, czyli tak jak sportowcy obok szatni mogą mieć prysznice, po to by móc wrócić do domu odświeżonym.

Osiedla pracownicze i stalowe szafki szatniowe

Zjawisko takie jak osiedle pracownicze jest powiązane z budową olbrzymiej konstrukcji, takiej jak tama, którą odlewa się z milionów ton betonu. Przy tego typu budowie może powstać dosłownie całe miasteczko dla pracowników ze sklepami. Rzecz jasna w miasteczku tym nie chodzą co dzień w ubraniu roboczym i dlatego przy placu budowy buduje się szatnie, które mogą być barakami lub kontenerami, w których wnętrzu znajdują się stalowe szafki szatniowe i szatniowe ławki.

Bywa też i tak, że w kontenerze obok szatni powstają prysznice, bo pracownicy chcą co dzień wracać czystymi do domu w normalnych ubraniach. Dodatki tego rodzaju to nie jakieś luksusy, ale coś niezbędnego do normalnego funkcjonowania.

Wiele ważnych cech wyglądu stalowej szafki szatniowej

Taka standardowa stalowa szafka szatniowa wykonana jest z blachy stalowej i jest dość wąska, bo dość często jest opcją przypisaną do jednego konkretnego pracownika. Głębokość takiej szafki jest zbliżoną do typowej szafy domowej w garderobie, a jeśli chodzi o wysokość to też niewiele różni się od szaf domowych. Jednak nie w każdym kraju te stalowe szafki szatniane są podobne do siebie, bo te meble produkuje dość wielu producentów, ale najważniejszym jest to, że mieszczą w sobie przynajmniej jedno ubranie robocze.

Zamek szyfrowy lub zamek na klucz, który daje się konkretnemu pracownikowi to też ważna sprawa, bo odzież robocza nie powinna od tak sobie ginąć gdzieś na terenie budowy. Dlatego te szafki są też dość istotnym elementem kontroli nad narzędziami i ubraniami roboczymi wydawanymi pracownikom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here