Nie masz pomysłu na prezent dla dziecka? Spraw mu drewniane gospodarstwo wiejskie do zabawy!

0
569

Większość małych mieszczuchów nie zdaje sobie do końca sprawy, w jaki sposób powstają podstawowe artykuły spożywcze, takie jak mleko, masło czy sery. O ile starsze pokolenia, często wychowane na wsi, pamiętają, jak wyglądały żniwa czy wykopki, o tyle ich dzieciom nierzadko takie widoki i terminologia są kompletnie obce. W ramach prezentu świątecznego warto przemycić do świadomości pociechy nieco wiedzy na temat życia na wsi.

Drewniana farma do zabawy – wiejskie życie przedstawione w miniaturze

Maluchy urodzone i wychowane w dużych miastach dorastają w zupełnie innym świecie niż rodzice, kiedy byli w ich wieku. Otacza ich rzeczywistość, w której proces i miejsce produkcji pożywienia są kompletnie oderwane od warunków jego spożycia.

Drewniana farma do zabawy stanowi świetną okazję do przekazania dziecku wiedzy na temat wiejskiego życia. W zależności od wybranego zestawu, pociecha ma możliwość obejrzenia budynków gospodarczych, zaaranżowania sceny prac polowych z wykorzystaniem traktora, stworzenia przestrzeni z wykorzystaniem sielskiego drewnianego płotka i drzewa oraz wpisaniem w ten uroczy klimat zwierząt typowych dla tego obszaru, takich jak koń, owca, świnia, koguta, kot i pies. Wśród figurek znajduje się także poczciwa krowa, dająca pożywne mleko, z którego potem wyrabia się pyszne sery. W zestawie są również dwie figurki rolników, za pomocą których dziecku łatwiej będzie wcielić się w rolę gospodarza. Funkcjonalna jest również obora wyposażona w duże, pokaźne, otwierane szeroko drzwi. Wewnątrz, do dyspozycji zwierząt, znajdują się boksy przedzielone mniejszymi drzwiczkami. Dla ułatwienia zabawy, obora została wyposażona w zdejmowany dach. Dzięki niemu dziecko może łatwiej ustawiać zwierzęta na swoich miejscach, a potem – przy odrobinie fantazji i animacji postaci – podglądać ich codzienne perypetie.

Dlaczego warto podarować dziecku drewnianą farmę do zabawy?

Poniżej najważniejsze korzyści, jakie płyną dla dziecka z tej formy zabawy:

  • zapoznanie się z elementami gospodarstwa – znajomość warunków, w jakich powstaje wiele produktów spożywczych, które na co dzień dziecko ma okazję widzieć w gotowej postaci w sklepie; w zestawie pociecha znajdzie stajnię, zwierzęta oraz maszyny rolnicze, które ułatwią mu zaznajomienie się z realiami życia na wsi;
  • starannie wykonane akcesoria – troska o detale widoczna w każdym elemencie zestawu ułatwia wcielanie się w postaci i kreowanie własnego wiejskiego życia;
  • trwałość zestawu – drewno, w przeciwieństwie do plastiku, zdecydowanie lepiej znosi codzienne użytkowanie; niestraszne mu są również przypadkowe nadepnięcia stopą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here