Codzienna pielęgnacja twarzy. Od czego zacząć?

0
1275

Chcesz cieszyć się ładną cerą bez niedoskonałości? Zadbaj o jej codzienną pielęgnację. Kilka prostych i rutynowych zabiegów, które możemy wykonać zarówno rano, jak i wieczorem, pozwoli nam na zachowanie równowagi skóry.

Pielęgnacja twarzy nie musi być bardzo skomplikowana i kosztowna. Warto jednak, aby być świadomym potrzeb naszej skóry i potrafić dobrać do niej odpowiednie kosmetyki.

Dogłębne oczyszczanie twarzy

Użycie płynu micelarnego i żelu do mycia twarzy to nie tylko etapy demakijażu wieczornego. Oczyszczenie twarzy powinno odbywać się także również rano. W ciągu nocy nasza skóra również wydziela sebum i może być zanieczyszczona. Dlatego też warto poświęcić chwilę na jej oczyszczenie, zanim nałożymy inne kosmetyki.

W tym celu możemy użyć płynu micelarnego albo mleczka. Oba produkty działają oczyszczająco, jednakże mleczko jest delikatniejsze i przeznaczone dla kobiet ze skórą suchą. Z racji, że jest ono oparte na tłuszczowej bazie, pozostawia delikatne resztki na twarzy, które najlepiej zmyć żelem, albo tonikiem.

Peeling i tonizacja skóry

Jeżeli chcemy, aby nasza skóra lepiej absorbowała składniki z kosmetyków, warto poświęcić czas na peeling i tonizację. Drobnoziarniste produkty docierają do nawet najgłębszych warstw naskórka i usuwają resztki makijażu i inne zanieczyszczenia. Kosmetyki do pielęgnacji twarzy takie jak: peelingi są dedykowane dzisiaj nie tylko osobom z cerą tłustą. Na rynku dostępne są również produkty przeznaczone dla cery wrażliwej i suchej. Peeling odżywi naszą twarz i dostarczy jej niezbędnych składników oraz witamin.

Tonik zaś jest jednym z najczęściej omijanych produktów do pielęgnacji. Jest to jednak duży błąd. Zadbanie o odpowiednie PH jest istotne, jeżeli chcemy zachować równowagę mikrobiologiczną i zatrzymać rozwój bakterii. Trzeba pamiętać, że kosmetyki i woda zmieniają nasze kwaśne PH na zasadowe, co wpływa niekorzystnie na zdrową i nieskazitelną skórę. Dlatego nie warto omijać tego etapu pielęgnacji, zwłaszcza iż zajmuje on najmniej czasu.

Odżywienie skóry

Dzięki wykonaniu powyższych punktów składniki zawarte w pozostałych produktach wchłoną się jeszcze łatwiej. Maski w płachcie są jeszcze bardziej skoncentrowane od kremów. Dzięki swojej specjalnej strukturze pozwalają na pełniejszą absorpcję składników aktywnych. W odróżnieniu od zwykłych maseczek dają one szybsze efekty i są bardziej higieniczne. Odpowiednio nałożona maseczka powinna przylegać całkowicie do skóry. Jej tkanina wykonana z naturalnych materiałów zapewnia optymalne wchłanianie składników i pielęgnację skóry. Maseczka nałożona wieczorem na twarz daje zauważalne efekty od razu.

W drodze po nieskazitelną skórę należy zadbać o jej higienę i odżywienie. Warto postawić na produkty, które są przeznaczone do naszego typu skóry i wieku. Tylko tak możemy zapewnić sobie odpowiednią pielęgnację, która przyniesie oczekiwane rezultaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here