Praca w Niemczech. Czy warto odprowadzać podatki w Polsce, czy za granicą?

0
1192

Nowe prawo wskazuje na to, że osoby, które pracują za granicą, a mają meldunek i rodzinę w Polsce, mają obowiązek rozliczania się z podatku dochodowego w Polskim Urzędzie Skarbowym. Bez względu na to, czy pracownik zatrudniony jest na terenie innego kraju przez zagranicznego czy polskiego przedsiębiorcę, następuje konieczność złożenia deklaracji PIT w Polsce.

Podwójny podatek od dochodów? Oczywiście, że nie!

Obowiązek składania deklaracji w kraju i za granicą budzi wiele wątpliwości. Pracownicy obawiają się, że musieliby odprowadzać podwójny podatek od tych samych dochodów. Nie muszą się jednak obawiać. Dochód osiągnięty w Niemczech nie będzie opodatkowany dwukrotnie. Umowa między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec podpisana w Berlinie 14 maja 2003 roku skutecznie zapobiega pobieraniu podatku od jednego dochodu przez oba państwa jednocześnie.

Kiedy opodatkowanie w Polsce jest konieczne?

Pracownik musi spełnić kilka warunków, by nastąpiła konieczność złożenia deklaracji PIT w kraju. Należy do nich przede wszystkim okres pobytu, który w jednym roku podatkowym nie przekracza łącznie 183 dni. Również w przypadku wypłacania wynagrodzenia przez firmę lub przedsiębiorcę z pobytem w Polsce.

Jak poradzić sobie z formalnościami?

Kwestie podatkowe brzmią niezrozumiale i są powodem stresu? Warto więc skorzystać z pomocy agencji pracy, która pomoże z załatwieniem wszystkim dokumentów i wskaże odpowiednie kroki, jakie trzeba spełnić, by nie narazić się na kary z Urzędu Skarbowego lub innych organów. Praca z https://www.carework.pl/praca/opieka-niemcy/ zapewnia stałą opiekę i pomoc doświadczonych i wykwalifikowanych osób, które w przypadku jakichkolwiek problemów, również związanych z biurokracją, skontaktują się i pomogą. Działanie na własną rękę bez znajomości przepisów może zakończyć się bardzo niekorzystnie. Niewiedza na temat odprowadzania podatku może przyczynić się do niemałych problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here