Witaminy dla niejadka

Jeśli twoje dziecko jest niejadkiem, podawaj mu preparaty zawierające witaminy i minerały. Możesz mi wierzyć albo nie: dzieci (i ich zmęczeni rodzice) przeżywają jakoś całe lata, w czasie których „niczego” nie jedzą. By jednak mieć pewność, że twoje dziecko dostaje wszystkie składniki, których potrzebuje – i żeby uspokoić się choć trochę – podawaj mu preparaty zawierające witaminy i minerały.

Upewnij się, że wybierasz preparaty odpowiednie do wieku dziecka i uważnie zapoznaj się z zaleceniami na ulotce. W przypadku preparatów niektórych marek, już pół tabletki zaspokaja zapotrzebowanie dwu-, trzylatka. Przypominaj dziecku, że witaminy nie są nagrodą ani cukierkiem, lecz lekarstwem.

Trzymaj preparaty witaminowe poza zasięgiem dziecka; przedawkowanie żelaza zawartego w preparatach wielowitaminowych stało się przyczyną śmierci kilkorga dzieci.

Szybka rada: To, że dajesz dziecku preparaty zawierające witaminy i minerały, nie oznacza, że nie musi się ono zdrowo odżywiać.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>