Jakie kosmetyki dla noworodka?

0
242

Za kilka tygodni po raz pierwszy zostaniesz mamą? Wiemy jak wielkie jest to dla Ciebie przeżycie, czas oczekiwania na dziecko to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu każdej kobiety. Kompletujesz już wyprawkę? Zastanawiasz się w jakie kosmetyki do pielęgnacji zaopatrzyć swojego maluszka? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Dzisiaj podpowiemy Ci jakie produkty warto stosować już od pierwszych chwil życia Twojego dziecka.

Czy skóra noworodka wymaga specjalnej pielęgnacji?

Jesteśmy pewni, że jako przyszła mama rozważałaś już tę kwestię. Otóż musisz wiedzieć, że skóra noworodka jest niezwykle wrażliwa i cienka, nie występuje na niej zbyt duża ilość gruczołów łojowych co za tym idzie, jej bariera ochronna jest na tym etapie bardzo osłabiona, dlatego tak ważne jest jej regularne natłuszczanie.
Pamiętaj jednak o tym by kupić jedynie te kosmetyki, które są niezbędne, w tym wypadku postaw na jakość a nie na ilość!

Jakie kosmetyki dla noworodka?
Podstawowe kosmetyki do pielęgnacji skóry noworodka

Jak już wspominaliśmy wyżej, skórę noworodka należy natłuszczać tutaj najlepiej sprawdzi się oczywiście oliwka, która nałożona na wrażliwą skórę wytworzy pewnego rodzaju barierę ochronną zabezpieczającą ją przed podrażnieniami. Oliwkę należy nakładać po każdej kąpieli (w pierwszym miesiącu życia codziennie), aplikując ją na małe ciałko możesz wykonać delikatny masaż co dodatkowo wpłynie na poprawę samopoczucia Twojego maluszka.

Skoro poruszyliśmy już temat kąpieli to tutaj warto jest zaopatrzyć się w specjalne mydełka lub pianki myjące dla niemowląt. Produkt powinien nie tylko oczyszczać skórę ale przede wszystkim ją natłuszczać, dlatego też wybierz mydełko z dużą zwartością gliceryny, lanoliny oraz innych olejków pielęgnacyjnych.

Obowiązkowo na półce z produktami dla pielęgnacji muszą znaleźć się delikatne chusteczki nawilżane (niezwykle przydatne przy przewijaniu pieluszek), zasypka lub kremik na odparzenia, krem ochronny, łagodny szampon oraz balsam nawilżający. Dużą popularnością cieszą się emolienty, czyli specjalistyczne produkty pielęgnacyjne zalecane w przypadku niemowląt z AZS (atopowym zapaleniem skóry).

Przed zakupem zwróć uwagę na skład!

To niezwykle ważne, pamiętaj, że skóra noworodka jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego też kosmetyki do jej pielęgnacji powinny być odpowiednio dobrane. W drogeriach oraz supermarketach roi się od uroczych kosmetyków dla dzieci, zamiast na wyglądzie samego opakowania oraz zapachu należy skupić się na składzie. Niestety ale młode, niedoświadczone mamy bardzo często popełniają ten błąd przy wyborze kierują się estetyką opakowania co w niektórych przypadkach kończy się wywołaniem alergii skórnej lub podrażnieniem.

Bądź świadomą mamą, zwróć uwagę na skład, atesty i certyfikaty oraz inne informacje od producenta umieszczone na etykiecie opakowania. Profesjonalne kosmetyki dla dzieci pozbawione są parabenów, sztucznych barwników oraz innych substancji mogących przyczynić się do wystąpienia reakcji alergicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here