Piękna pani domu: dłonie i paznokcie

0
259

Niestety podczas codziennych obowiązków najbardziej cierpią nasze dłonie i paznkocie. Nie każda z nas lubi zakładać rękawiczki. Jeśli należysz do tych kobiet, porady zawarte w tym artykule są dla Ciebie.

 

Szorstkie ręce

Za każdym razem po myciu rąk powinnaś smarować skórę tłustym kremem. Zalecane są również częste kąpiele dłoni w oleju. Podgrzej pół szklanki oleju z oliwek i zanurz w nim dłonie na 20 minut. Jak balsam działa też na zniszczoną skórę rąk puree ziemniaczane albo ciepła woda po gotowanych ziemniakach.

 

Mocne paznokcie

Umieść na brzegu wanny skórkę z wyciśniętej cytryny i za każdym razem, gdy znajdziesz się w łazience, nacieraj skórką paznokcie. Dzięki temu będą ładne i mocne.

 

Kruche paznokcie

Jeśli paznokcie łatwo się łamią albo pękają, powinnaś jak najczęściej nacierać je cebulą.

 

Lakierowanie paznokci

Jeśli przed lakierowaniem paznokci natrzesz je sokiem z cytryny, lakier utrzyma się na nich dłużej. Nigdy też nie susz lakieru suszarka do włosów, ponieważ wtedy szybciej odpryskuje.

 

Wilgotne dłonie

Wypróbowane domowe środki na wilgotne dłonie: kąpiele rąk w zimnej wodzie z octem, w odwarze z szałwi, tymianku albo kory dębowej i okłady z zasadowego octanu glinu (płynu Burowa).

 

Zimne dłonie

Wiecznie zimne dłonie świadczą zazwyczaj o kłopotach z krążeniem krwi. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest uwolnienie palców z mocno przylegających pierścionków i obrączek. Ważne jest też, aby w rękawiczkach palce nie były zanadto ściśnięte.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here