Co jeść żeby przytyć?

0
463

Jesteś wątła i bardzo szczupła? Szukasz prostego sposobu na pozyskanie kobiecych kształtów? Zazwyczaj większość kobiet postanawia wdrożyć w życie dietę odchudzającą by pozbyć się dodatkowych kilogramów, wśród nas są również i takie panie, które chcą przybrać na wadze by wyglądać po prostu zdrowo. Chcesz wiedzieć jak zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe by w niedługim czasie zwiększyć swoją wagę? Odpowiedź znajdziesz dalej, dodatkowo podpowiemy Ci do jakiego specjalisty udać się z takim właśnie problemem.

Jestem za chuda…

Stoisz przed lustrem i twierdzisz, że jesteś za chuda? Na pierwszy rzut oka widać tylko skórę i kości? Niedowaga jest problemem, który dotyka co szóstą kobietę w naszym kraju, choć bardzo chcą to niestety nie zawsze udaje im się przytyć. Zbyt szczupłe kobiety wcale nie czują się atrakcyjnie, wręcz przeciwnie – każda z pytanych jednogłośnie potwierdziła, że nie czuje się kobieco we własnej skórze.
Skrajna niedowaga może być przyczyną zburzeń apetytu, bulimii oraz anoreksji. Dlatego tak ważne jest by na samym początku ustalić źródło problemu a dopiero potem rozpocząć poszukiwania odpowiedniego rozwiązania.
Jeżeli jesteś zdrowa a apetyt Ci dopisuje to prawdopodobnie szczupłą sylwetkę odziedziczyłaś w genach… Nie mniej jednak istnieje wiele prostych sposób na przybranie masy ciała. Jakich? O tym już za chwilę.

Co jeść żeby przytyć?
Dieta na przybranie masy ciała

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest chęć przybrania na wadze poprzez jedzenie wysokokalorycznych, niezdrowych posiłków oraz dużych ilości słodyczy. Stanowczo odradzamy Ci zastosowania takiej diety, to najprostszy sposób na nabawienie się takich chorób jak miażdżyca i cukrzyca.
Nie tylko odchudzać należy się z głową, tyć również należy zgodnie z obowiązującymi zasadami prawidłowego sposobu odżywiania się. Obowiązkowo spożywaj pięć, pełnowartościowych posiłków dziennie. Jeżeli ważysz ok.50 kg, to dzienna dawka spożytych kalorii powinna wynosić 2000-2500 kcal.

Dostarczaj organizmowi dużych ilości pełnowartościowego białka, znajdziesz go m.in. w chudym mięsie np. filecie z piersi kurczaka lub piersi indyka a także w rybach morskich oraz produktach nabiałowych – twarogach, jogurtach itp.

Dopilnuj tego by przygotowywane posiłki były nie tylko zdrowe i smaczne ale także wysokokaloryczne. Po obfitym objedzie nie zaszkodzi Ci słodki deser.
Zadbaj o to by dostarczyć organizmowi zdrowego tłuszczu zawartego np. w mleku i przetworach mlecznych, oliwie z oliwek oraz jajkach.

Oprócz jedzenia skorzystaj z konsultacji z trenerem personalnym. Jest to specjalista, który pomoże Ci ułożyć odpowiedni plan ćwiczeń i dietę, tak byś w niedługim czasie zaczęła przybierać na wadze. Dzięki temu Twoja sylwetka nabierze kobiecych kształtów a dodatkowo ciało będzie jędrne i smukłe.

Jeżeli zauważysz, że pomimo zmiany sposobu odżywiania się i ćwiczeń Twoja waga zamiast wzrastać spada, czym prędzej udaj się na wizytę u lekarza rodzinnego. Być może jest to wynik ukrytej choroby lub innego schorzenia o którym nie wiesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here