Co jeść na kaca?

0
1140

Oznaką każdej udanej imprezy jest oczywiście kac, który pojawia się zazwyczaj dnia następnego. Chyba nie ma wśród nas takiej osoby, która nie wiedziałaby z jakimi przykrymi dolegliwościami jest on związany. Jedni przechodzą go łagodnie, drudzy zaś potrzebują zdecydowanie więcej czasu by móc w pełni się zregenerować. Dzisiaj podpowiemy Ci jak powinna wyglądać dieta w sytuacji kiedy po długiej nocy rano obudzisz się z silnym bólem głowy.

Kac – co to takiego?

Jeżeli nie miałaś okazji jeszcze porządnie zaszaleć na imprezie i wypić o jeden kieliszek za dużo to z pewnością masz to szczęście i nie wiesz czym jest kac, który żartobliwie określany jest mianem „choroby dnia następnego”.
Sama nazwa odnosi się do zatrucia alkoholowego i związana jest z charakterystycznymi dla niej objawami, które zazwyczaj ustępują po jednym dniu. O zatruciu alkoholowym mówimy wtedy kiedy nasz organizm przyjmie zbyt dużą ilość alkoholu.

Chcesz wiedzieć czym objawia się kac? Są to przede wszystkim silne bóle głowy zaraz po przebudzeniu, światłowstręt, nudności, wymioty oraz ostre bóle żołądka. Dodatkowo osoby zmagające się z po imprezowym kacem uskarżają się na suchość w ustach i nasilone uczucie pragnienia.
Teraz kiedy już wiesz po czym rozpoznać kaca, to przedstawimy Ci proste sposoby na złagodzenie występujących objawów.

Czym leczyć kaca? Co wybrać środki farmakologiczne czy właściwą dietę?

Kaca można leczyć na kilka sposób, niezależnie od tego który z nich wybierzesz cel Twojego działania będzie jeden – natychmiastowe złagodzenie dokuczliwych objawów. W aptekach znajdziesz wiele leków oraz preparatów wspomagających procesy regeneracyjne organizmu i hamujących występujące skutki uboczne zatrucia alkoholowego. Nieco bardziej wprawieni w boju i doświadczeni zalecają by spożywać duże ilości piwa, my niestety nie zachęcamy do tego by kierować się słynnym powiedzeniem „czym się strułeś, tym się lecz”.
Co jeść na kaca?
W przypadku wystąpienia kaca należy przede wszystkim dużo się nawadniać, najlepiej niegazowaną wodą mineralną lub sokiem pomidorowym, który jest źródłem drogocennego potasu. Posta słynie z tego, że pozytywnie oddziałuje ona na prawidłową pracę serca, dodatkowo reguluje ciśnienie krwi i dodaje energii. Jeżeli chodzi o jedzenie, to tutaj zaleca się zastosowanie przede wszystkim diety lekkostrawnej. Kiedy miną już mdłości możesz sięgnąć po kefir lub maślankę, która nie tylko ugasi pragnienie ale przede wszystkim pobudzi przemęczony żołądek do pracy.

Oprócz tego warto jest sięgnąć po świeże owoce, bogate w naturalny cukier – fruktoza i glukoza to substancje stawiające na nogi, dodadzą energii Twojemu osłabionemu organizmowi. Po kilkunastu godzinach od pojawienia się pierwszych objawów możesz zjeść np. gorący rosół, który jak się okazuje jest dobry nie tylko na przeziębienie.
Nie zaszkodzi Ci również wypicie szklanki soku z kiszonej kapusty lub kiszonych ogórków. Porządna dawka witaminy C oraz potasu od razu poprawi Twoje samopoczucie. Jeżeli masz wrażliwy żołądek to możesz napić się ciepłego mleka z miodem, który Cię uspokoi i ukoi ból głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here